COVID-19 İNSAN KAYNAKLARI ÇEKLİST

 COVID-19   İNSAN KAYNAKLARI   ÇEKLİST
OTEL İSMİ:
ADI VE İMZASI :
TARİH:   ——–/——–/2020
SIRA NO: SORULAR EVET HAYIR AÇIKLAMA
1 Personelin işe geliş ve gidişlerinde vücut ısıları ölçülerek kayıt altına alınıyor mu?      
2 Çalışanların işe giriş ve çıkışlarında, kişsel koruyucu ekipman ve hijyen malzemesi kullanmalarına, fiziksel temasın azaltılmasına ve sosyal mesafenin korunmasına yönelik önlemler alınmış mı?      
3 İşletme tarafından, kişisel hijyen bilincinin artırılması ve COVİD-19 için alınan gerekli tedbirlerin ve eylem planının uygulanmasını temin etmek için personele periyodik olarak eğitim veriliyor mu?       
4 Personele elin yüz bölgesine temas edilmemesi yönünde uyarılarda bulunuluyor mu?      
5 Mümkün olduğunca personelin aynı vardiyada çalışması sağlanıyor mu ?      
6 İşletme personelinin, maske ve dezenfektanları kullanırken paketlerinde veya kutularında önerilen kullanım miktarlarını, sürelerini aşmamaları ve kullanım yöntemleri konusunda eğim veriliyor mu?      
7 Yemekhane, kafeterya, dinlenme alanları ve soyunma alanlarında çalışanlar arasında mesafe kuralı dikkate alınarak düzenleme yapılıyor mu?       
8 Çalışma esnasında, yemeklerden önce ve sonra, temizlik esnasında ve tuvalet kullanımları sonrasında ellerini düzenli olarak sabun ile 20 saniye süreyle akan suda yıkıyor mu?      
9 Ateş, öksürük, nefes darlığı ve benzeri şikayeti olan çalışan maske takarak işyerindeki diğer çalışanlardan izole ediliyor mu?      
10 İzole edilen çalışan en kısa süre içerisinde Sağlık Bakanlığının ALO 184 hattı aranarak sağlık kurumlarına yönlendirilmesi yapılıyor ve durumu takip edilerek kayıt altına alınıyor mu?      
11 Personelin iş dışında birbirleriyle sosyalleşmek adına (kutlama, davet, yemek vs) bir araya gelmemeleri için gerekli uyarılar yapılıyor mu?       
12 Personelin kullandığı ekipman, araç ve gereçler dezenfekte ediliyor mu?      
13 Personelin giysileri ve ayakkabıları uygun yöntem ve malzeme ile dezenfekte ediliyor mu?      
14 Personel görev ve dinlenme mahallerinde duvara monte dezenfektan var mı?      
15 Personelin kullanması gereken koruyucu ekipmanlar yeterli miktarda temin edilmiş mi/ediliyor mu? Kullanımı ile ilgili olarak personele gerekli bildirimler yapılmış mı?      
16 Görevli personelin süreçlere yönelik eğitim, motivasyon ve psikolojik destek kayıtları şahsi dosyalarında kayıt altına alınmış mı?      
17 Çalışanlar sosyal mesafe kuralını görev başında da uyguluyor mu?      
18 Çalışanların birlikte yaşadığı aile üyeleri arasında, Covid-19 belirtisi bulunup bu-lunmadığı veya son 14 gün içerisinde yaptıkları yurt dışına seyahat bilgileri bir form aracılığı ile günlük olarak takip ediliyor mu?      
19 Otel Taşıt Araçları, otel yönetimi tarafından hazırlanan protokole göre temizleniyor, ilgili yönetici tarafından denetleniyor ve kayıt altına alınıyor mu?       
20 Sosyal mesafe kuralı göz önüne alınarak; taşıtların taşıma kapasiteleri ve servis içi oturma düzeni ile ilgili düzenlemeler yapılmış mı?       
21 Taşıtlar düzenli olarak havalandırılıyor mu?      
22 İşe girişlerde çalışanlara ve gelen ziyaretçilere yönelik termal kamera veya temassız ateş ölçerlerle kontrol sağlanıyor mu?      
23 Güvenlik çalışanları tek kullanımlık eldiven,  maske ve maske üzerine takılmak üzere uygun yüz/göz siperi gibi kişisel koruyucu ekipmanlarını sürekli olarak kullanıyor mu?      
24 Otel içerisinde acil durumlarda karantina alanları belirlenmiş mi?      
www.ramazankir.com              

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s